Temperatura maksimale do të arrijë deri në 29 gradë

Temperatura maksimale do të arrijë deri në 29 gradë

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me diell dhe prani të vranësirave në juglindje dhe lindje të vendit.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriperëndimit 2 – 7 m/s.

Deti parashikohet i forcës 3 ballë, me lartësi vale 1.5 metra.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër 13/28 diell

Kukës 9/22 diell re

Lezhë 18/28 diell

Dibër 8/22 diell re

Durrës 14/28 diell

Tiranë 14/28 diell

Elbasan 14/28 diell

Berat 12/29 diell

Vlorë 14/27 diell

Korçë 8/19 diell re

Gjirokastër 10/27 diell.