Shtëpia e saj u dogj pas zjarrit që kaploi Kaliforninë

Shtëpia e saj u dogj pas zjarrit që kaploi Kaliforninë

Camille Grammer është një nga shumë njerëzit që humbën shtëpitë e tyre nga zjarri që e përfshiu Kaliforninë. Zjarrëfikësit shkuan ta shpëtojnë atë, megjithatë zjarri ishte përhapur shumë. Ai u përhap në tokë të shtunën mbrëma.

Aktorja po përjeton një periudhë të vështirë, pasi që asistenti i saj vdiq javën e kaluar.

177 shtëpia janë shkatërruar nga zjarri i Woolsey dhe gjërat mund të bëhen edhe më keq. Të gjithë banorët e Malibus janë evakuar.

“Fatkeqësisht, shtëpia ime nuk shpëtoi. Zjarrëfikësit e guximshëm shpëtuan veturat e mia dhe gjërat personale. E falënderoj shefin dhe grupin e tij të zjarrëfikësve për punën e vështirë që bënë. Ai më shpjegoi se çka ndodhi dhe jam shumë falënderuese që ai punoi shumë për të ma shpëtuar shtëpinë. E mërzitshme që e humbëm shtëpinë por jam e lumtur që familja ime është e sigurt”, tha ajo, duke shtuar se janë me fat që shtëpia iu evakua dhe i falënderoi fqinjtë dhe miqtë që u ndihmuan.

 

View this post on Instagram

 

Sadly my house couldn’t be saved. The courageous firefighters were able to save my cars and personal items recovered from my home. I thanked the fire chief and his team of firemen for all of their hard work. He took the time to explain what happened and I’m grateful for all of their hard work trying to save my home. Sad we lost our home but grateful that my family is safe. Luckily we quickly evacuated our house yesterday after a patrol car drove up the street announcing mandatory evacuations. I’m grateful for my lovely neighbors and friends who kept me informed and for their help this evening. 🙏 Thank you all for caring 💜 #woolseyfire #malibu. Special thanks to Fire Chief Rash and his brave team of firefighters. 🙏

A post shared by Camille Grammer Meyer (@therealcamille) on

Camille Grammer është producente dhe aktore e njohur për filmat The Real Housewives of Beverly Hills (2010), Lord of the Freaks (2015) dhe TV Guide Screen Actors Guild Awards Fashion Wrap (2012).

Aktorja qe një muaj u martua me David C.Meyer./21Media

31 persona të vdekur nga zjarri, 200 të tjerë të zhdukur