Ngjarje historike

Ngjarje historike

Xhudistja, Distria Krasniqi ia sjell medaljen e parë të artë Kosovës në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018”.

Xhudistja jonë mposhti në finale italianen, Odette Giuffrida, në kategorinë -52 kilogramë.

Është kjo medalja e parë e Kosovës në Lojëra Mesdhetare.

Nora Gjakova është duke u ballafaquar në finale me Boi Mariam.

Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” kanë filluar nga 22 qershor dhe do të vazhdojnë deri më 1 korrik 2018. / 21Media 

Distria Krasniqi e nis garën me fitore