Kush po feston ditëlindjen në familjen Muqiqi

Kush po feston ditëlindjen në familjen Muqiqi

Njëra prej familjeve më të përfolura të showbizit kosovar, pa dyshim se është ajo e këngëtarit të njohur Nystret Muqiqit, pasi që në këtë familje përveç Nystretit që merret me muzikë është edhe gruaja e tij Merita dhe djali Albatriti, që të tre janë shumë të dashur për publikun shqiptar.

E sot familja e tyre ka një arsye të madhe që të ketë festë, vajza e vogël e Nystretit dhe Meritës Enea feston ditëlindjen e 16-të, shkruan rtv21.tv

Me rastin e ditëlindjes së saj, sigurisht se një urim nga nëna nuk do të mungonte. Meritanë rrjetin social Instagram, ka publikuar një fotografi të bukur përmes të cilës ka uruar të vogëln e saj.

“Urime ditëlindjen e vogla ime, e paq shëndetin dhe lumturinë e gjithë botë, të dua pafundësisht”, është urimi i Meritës për vajzën.

Kujtojmë se, Merita dhe Nystreti së bashku kanë tre fëmijë, Albatritin, Albionën dhe Enean. /21Media