Rikthehet Djokovic

Loading...

Rikthehet Djokovic

Novak Djokovic bëhet serioz këtë Wimbledon duke arritur në gjysmëfinalen e parë që prej 2015 duke arritur fitoren kundër Kei Nishikori me rezultat 6-3 3-6 6-2 6-2.

Kjo performancë  të kthente në lojrat e më hershme të ish numrit një të botës.

Pas setit të parë kundërshtari i Djokovic fitoi dy sete, por më pas serbi mori përsëri kontrollin dhe ftojë në setin e katërt.

Ishte një performancë që të kthente në lojët e më hershme të ish numrit një të botës i cili mbante të gjithë Gand Slams para dy vitesh.

Pas setit të parë kundërshtari i Djokovic fitoj dy sete, por më pas serbi mori përsëri kontrollin dhe ftojë në setin e katërt./21Media