Korabi mori titullin doktor

Korabi mori titullin doktor

Djali i këngëtarit të mirënjohur, Ilir Shaqirit, Korabi të mërkuren mbrojti temën e doktoraturës, shkruan rtv21.tv

Korab Shaqiri mori titullin doktor i arteve muzikore, titull për të cilin mori urime të shumta, disa prej të cilave i publikoi edhe në instastory për 56 mijë e 500 ndjekësit e tij.

Përveç urimeve tjera, urim të veçantë Korabit i bëri edhe bashkëshortja e tij, Lulkaçela.

Ajo përmes disa fotografive të bukura e uroi bashkëshortin me rastin e diplomimit. “Doctor of Musical Arts”, shkroi Lulkaçela, krahas imazheve.

Kujtojmë që Korab Shaqiri dhe Lulkaçela Jashari janë martuar në vitin 2015. Në vitin 2017 ata janë bërë prindër për herë të parë të djalit, të quajtur Alte./21Media