Përfunduan ndeshjet e sotme kualifikuese të Ligës së Kamionëve

Përfunduan ndeshjet e sotme kualifikuese të Ligës së Kamionëve

Interi u mposht nga Borussia Dortmund me rezultat 3-2, ndaj të cilës në pjesën e parë pati avantazh prej dy golave (0-2), por që këtë rezultat nuk arriti ta mbajë përballë sulmit gjerman.

Me avantazh prej dy golash në pjesën e parë ishte edhe Ajaxi, ndaj Chelseat (1-3). Ajaxi e nisi mirë dhe pjesën e dytë, duke shënuar edhe golin e katërt (1-4), por që në fushë ndodhi një dramë e vërtetë, pasi anglezët u rikthyen në lojë dhe arritën të barazojnë rezultatin 4-4.

Liverpooli e mposhti Genkun me rezultat 2-1, ndërsa Napoli barazoi ndaj Salzburgut me rezultat 1-1.

Ndërkaq, Lyoni triumfoi ndaj Benficas me rezultat 3-1.

Të gjitha rezultatet e takimeve të sotme: