Ai pritet të performojë në "Eastern lowa" në muajin gusht

Ai pritet të performojë në “Eastern lowa” në muajin gusht

Aktori dhe muzikanti i njohur britanik, Hugh Laurie ka festuar datëlindjen e 60-të.

Laurie u bë i famshëm me rolin e Dr. Gregory House në serialin “Dr House”, përcjell rtv21.tv

Për këtë rol ai mori “Golden Globe” në vitin 2006 dhe 200, për aktorin më të mirë në një serial të zhanrit dramë.

Dhjetë vjet më vonë ai fitoi Globin e tretë të Artë, për aktorin më të mirë mbështetës në një serial, falë performancës së tij në “The Night Manager”.

Hugh Lurie ka lindur në Oksford më 1959, dhe u bë aktor pasi që ndërpreu karrierën e tij si këngëtar për shkak të monoklezolës.

Laurie pritet të ketë një rikthim si aktor më 22 gusht në një performancë në komunitetin e kolegjeve “Eastern lowa” që përfshinë tri kolegje./21Media