Lista e plotë e fituesve

Lista e plotë e fituesve

Dua Lipa arriti të triumfojë në “Global Awards 2020”.

Këngëtarja shqiptare u nderua me çmimin “Artistja më e mirë britanike”, në edicionin e sivjetmë të ndarjes së shpërblimeve “Global Awards” e cila zhvillohet në Londër. Ajo ka mposhtur Ed Sheeran, Lewis Capladi, Sam Smith dhe Stormyz.

24-vjeçarja i falënderoi fadhuruesit për përkrahjen që ia japin çdo ditë e më shumë, si dhe nuk harroi t’ia urojë ditëlindjen e 51-të babait të saj, Dukagjinit.

Lista e plotë e fituesve në “Global Awards 2020”:

Grupi më i mirë

Jonas Brothers 

 

Artisti më i mirë mashkull

Ed Sheeran

 

Artistja më e mirë femër

 

Camila Cabello

Artistja më e mire britanike

 

Dua Lipa

Artisti më i mirë klasik

Sheku Kanneh-Mason

 

Artisti më i mirë në HOP apo R&B

Stormzy

 

Performuesi më i mirë i zhanrit indie

Stereophonics

 

Kënga më e mirë pop

 

Tones & I

Artisti me i mirë nga apeli masiv

 

Lewis Capaldi

 

Kënga më e mirë e vitit 2019

Harry Styles – Lights Up

 

 

Artisti i ri më i mirë

 

Aitch

Kënga më e dëgjuar në vitin 2019

Lewis Capaldi – Someone You Loved./21Media