Dua Lipa bashkëpunim me Chris Martin nga (Coldplay)

Dua Lipa bashkëpunim me Chris Martin nga (Coldplay)

Këngëtarja Dua Lipa është në përfundim të albumit të saj debutues, i cili do të titullohet “DUA LIPA” dhe do të publikohet më 2 qershor të këtij viti.

Vokalisti i bendit të famshëm britanik Coldplay, Christ Martin është njëri ndër bashkëpunëtorët e saj në këtë album. Në një intervistë Lipa tregon disa detaje nga puna e saj me rockerin britanik, shkruan rtv21.tv

“Të punosh me të është kënaqësi dhe e frikshme në të njëjtën kohë. Puna e tij është aq lehtë e dallueshme, momentin kur ulet të luajë në piano, menjëhere thua “Woww ky është Coldplay”, ishte shprehur ajo./21Media