Kënga e re nga Dua

Kënga e re nga Dua

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa ka publikuar këngen e re të titulluar “Physical” vetëm në versionin audio, shkruan rtv21.tv

Videoklipin e këngës Dua ka njoftuar se do ta publikoj së shpejti. Në lidhje me këtë projekt Dua ka thënë se është inspiruar në vitet e 80-ta.

“Physical”  është projekti i parë muzikor që është pjesë e albumit “Future Nostlgia”, i cili pritet të publikohet më 3 prill, për këtë album artistja dje ka treguar se ka gjetur inspirim te emra të njohur si, Gwen Stefani, Madona,  Moloko, Blondie dhe Outkast. /21Media