Ajo nuk e harroi simbolin e shqiponjes dykrenare

Ajo nuk e harroi simbolin e shqiponjes dykrenare

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa me rastin e festës së Pavarësisë së Shqipërië, përmes rrjeteve sociale, ua ka uruar miqve të saj virtual këtë festë.

Dua për këtë urim të veçantë për 28 Nëntor, e ka zgjedhur edhe një fotografi po aq të veçantë, ku shihet e veshur me të zeza dhe duke e bërë simbolin e shqiponjes me duar, shkruan rtv21.tv.

Kujtojmë se sot edhe Rita Ora, të gjithë shqiptarëve ua ka uruar këtë festë historike./21Media