Reagimi i Dua Lipës pasi merr lajmin për çmimin Grammy

Reagimi i Dua Lipës pasi merr lajmin për çmimin Grammy

Grammy Awards veçse ka nisur të bëjë publike listën e fituesve.

Dua Lipa është këngëtarja shqiptare që sapo ka fituar çmim në Grammy Awards. 23-vjeçarja është shpërblyer në kategorinë “Kënga më e mirë e zhanrit Dance” (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet nga Diplo dhe Mark Ronson).

Grammy është çmimi më i madh që një këngëtar mund të marrë në industrinë muzikore.

Dhe në 61-vjetorin e kësaj ngjarje të madhe muzikore janë nominuar për herë të parë 21 artistë apo grupe.

Këtë mega-mbrëmje do ta moderojë Alicia Keys.