Vajzat shqiptare në “Grammy 2020”

Vajzat shqiptare në “Grammy 2020”

Mbrëmë është mbajtur edicioni i 62-të i ndarjes së çmimeve në muzikë “Grammy Awards 2020”, shkruan rtv21.tv

Në mesin e emrave të njohur në botë, të pranishme në ceremoni ishin edhe tri shqiptaret Dua Lipa, Bebe Rexha dhe Njomza.

Dua Lipa kishte veshur një fustan të bardhë, Bebe Rexha kishte veshur një kostum të zi, ndërsa Njomza një fustan të kuq.

Dua Lipa

Bebe Rexha

Njomza

Ndryshe, Billie Eilish triumfoi në edicioni e 62-të të ndarjes së çmimeve Grammy, duke fituar pesë çmime përfshirë artisten më të mirë të re, albumin e vitit dhe këngën e vitit për “Bad Guy”./21Media