Të arrestuarit u liruan në procedurë të rregullt

Të arrestuarit u liruan në procedurë të rregullt

Pas hetimeve të zhvilluara nga policia dhe të udhëhequra nga Prokuroria Themelorë në Prishtinë, dje në mesditë janë identifikuar dhe arrestuar në Drenas dy të dyshuar një mashkull K –Shqiptar dhe një femër K-Shqiptare, nën dyshimin e bazuar se kanë kryer veprën penale mundësim në prostitucion.

Në raportin 24 orësh të policisë së Kosovës bëhet e ditur se pas intervistonit me urdhër të prokurorit kujdestar të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt./21Media