Asaj iu kërkua ta përzgjedhte një kukull që duket "më shumë si ajo”

Asaj iu kërkua ta përzgjedhte një kukull që duket “më shumë si ajo”

Sophia Benner, nga Karolina e Jugut, ishte vetëm dy vjeçe. Kur të rritej ajo dëshiron të bëhet mjeke. Një ditë nëna e saj, Brandi e mori për pazare edhe vajzën por, ajo u befasua kur Sophia zgjodhi një kukull.

Ajo u befasua kur ajo e kapi një kukull të zezë! Nëna e saj e pyeti “A je e sigurt se kjo është kukull që do, mjaltë?” Kur vajza e vogël i tha po, nëna ia ktheu “Por ajo nuk duket si ju. Ne kemi shumë kukulla të tjera që duken më shumë si ju”. Para se Brandi të ndërhyjë Sophia ia ‘mbylli’ gojen me reagimin më të mirë të mundshëm, shkruan rtv21.tv.

Sophia është përgjigjur “Po, ajo bën. Ajo është një mjeke, unë jam një mjeke. Dhe unë jam një vajzë e bukur dhe ajo është një vajzë e bukur. Shih flokët e saj të bukura. Dhe shih stetoskopin e saj!”

Sophia mund të jetë vetëm një fëmijë, por ajo qartë është më e zgjuar se disa të rritur./21Media