Fillon ndeshja Kosovë-Angli

Fillon ndeshja Kosovë-Angli

Në Southampton sapo ka filluar ndeshja kryesore e grupit A ndërmjet Kosovës dhe Anglisë. Për “Dardanët” kjo është  ndeshja e pestë në kuadër të kualifikimeve për Europianin 2020.

Sipas trajnerit të Anglisë, Gareth Southgate për Anglinë kjo do të jetë ndeshja më e vështir për shkak të shpirtit luftues të Kosovës.

Këtë e dëshmon edhe Vedat Muriqi i cili në një intervistë për The Guardian tha se: “Ne jemi gati edhe të vdesim në fushë”

Formacionet zyrtare të kësaj ndeshje tani janë bërë të ditur:

Kosova është pjesë e grupit A në kuadër të këtyre kualifikimeve dhe gjendët në pozitën e dytë, një pikë pas liderit Anglisë. Kujtojmë që Kosova në 15 ndeshjet e fundit nuk ka asnjë humbje./21Media