Lusio Malaver tash ka 65 vjet

Lusio Malaver tash ka 65 vjet

Aktorin Salvador Pinedën e njohim si Lusio Malaver, personazhi negativ i telenovelës së famshme meksikane “Esmeralda”. Në atë serial Pineda shfaqej si një person i cili ishte i dashuruar në Esmeraldën dhe bënte gjithçka të keqe për ta pasur atë, shkruan rtv21.tv

Por realisht ai është njëri ndër aktorët më të njohur latin, i cili  është treguar shumë i suksesshëm në disa nga telenovelat të Amerikës Jugore.

Pineda u lind më 12 shkurt të vitit 1952, ishte i martuar me aktoren venezueliane  Mayra Alejandra e cila ka vdekur në vitin 2014 pasi ishte ndarë nga Pineda. Ish- çifti kanë një vajzë jeta e së cilës u mbajt shumë private.

Ndërkohë që Salvador Pineda ështe dhe këngëtar ai ka të regjistruar një CD./21Media