"Defne" e ëmbël si gjithnjë

“Defne” e ëmbël si gjithnjë

Njëra ndër protagonistet e serialit “Gymysh”, ishte aktorja Kayra Simur apo siç njihej si vogëlushja “Defne”, e cila ishte një vajzë e mençur dhe e dashur. Në serial ajo ishte vajza e aktorit Serdar Orçin apo siç njihej si “Onuri” dhe aktores Ayça Varlier apo siç njihej si “Pënari”.

Kanë kaluar vite që nga transmetimi i serialit “Gymysh”, ku ajo ishte vetëm 14-vjeçe. Tash, aktorja ka 20 vjet dhe do t’ju befasojë me ndryshimin. Bukuroshja është e ëmbël si atëherë, shkruan rtv21.tv

Aktorja e njohur turke njihet edhe për role të tjera, si në serialin “Marid”, “Kiz Takimi”, e të tjera./21Media