A ishin zëvëndesuar ata me robotë?

Loading...

A ishin zëvëndesuar ata me robotë?

Pak ditë më parë, në internet qarkulloi një video me të cilën Meghan Markle dhe Princi Harry u akuzuan se ishin zëvendësuar me robota. Në një klip, të regjistruar gjatë finalit të Birtain’s Got Talent, çifti që kishte marrë pjesë si mysafirë të veçantë , por ajo që tërhiqte vëmendje më së shumti ishin lëvizjet e tyre të çuditshme dhe shprehjet e fytyrës, kështu që shpejt dolën fjalë se nuk ishin ata të vërtetit, përcjell rtv21.tv

Para se të fillonte vala e thashethemeve, së fundmi, e vërteta doli në dritë dhe spekulimet nuk ishin larg realitetit, pasi ata ishin zëvendësuar, megjithatë jo nga robotët, por nga dy aktorë që mbanin maskë, me qëllim promovimit të dyllit të ri të muzeut Madame Tussauds në Londër.

Problemi ishte se shumë njerëz me të vërtetë mendonin se ishin zëvendësuar me robotë, për një mijë arsye, edhe pse, natyrisht, kishte edhe ata që thoshin që nga fillimi “kjo është një maskë, duket nga qafa”.

Por në mesin e atyre që vunë bast për teorinë e robotëve, spekuluan se ishin zëvendësuar sepse çifti nuk kishte arritur ngjarjen në kohë.

Të tjerët vënin bast se ndoshta ishte roboti i Meghan për ta mbajtur atë nga tregimi i sekreteve të familjes mbretërore ose që ishin versionet mekanike të çiftit për t’i mashtruar tifozët e tyre.

Me këtë zbulesë, është e qartë se falë internetit, thashethemet mund të bëhen shumë ‘krijuese’./21Media