“Ja ti ja unë”  kënga e re nga Meda dhe Vjollca Haxhiu

Loading...

“Ja ti ja unë”  kënga e re nga Meda dhe Vjollca Haxhiu

Dy ditë më parë, këngëtarët e njohur të muzikës popullore Mehdin Përgjeqaj-Meda dhe Vjollca Haxhiu kanë publikuar këngën “Falëm” e cila është e zhanrit baladë, shkruan rtv21.tv

Muzika është punuar Wirusi dhe Granit Gashi, gjersa për tekstin është kujdesur Fatmir Muja.

Pas “Falëm”, Meda dhe Vjollca kanë bashkuar forcat edhe për një projekt të ri të cilin do ta publikojnë sot në ora 17:00.

Lajmin e kanë bërë të ditur vet këngëtarët përmes videove të shkurtra që kanë publikuar në rrjetin social Instagram.

Ndryshe, Meda dhe Vjollca Haxhiu vazhdojnë të jenë shumë të angazhuar me koncerte dhe mbrëmje të ndryshme muzikore./21Media

A post shared by Meda (@mehdin_pergjeqaj) on

Sonte ☄ @mehdin_pergjeqaj

A post shared by Vjollca Haxhiu (@vjollcahaxhiuu) on