21 vjeçarja luan në pozitën e lojtares se vijes

21 vjeçarja luan në pozitën e lojtares se vijes

Hendbollistja e talentuar kosovare, Edona Krasniqi e cila aktivitetin e saj e zhvillon në Austri në skuadrën elite Hypo Niederösterreich, në ditët në vijim e sipas Federatës së Hendbollit të Kosovës deri më 18 shtator do te dihet se a do të paraqitet në fanelen e Kombëtares, pasi t’i perfundojnë bisedat me zyrtarët e FHK –së

Edona është 21 vjeçare dhe luan në pozitën e lojtares se vijes (pivote), dhe kishte me qenë së bashku me Albesa Kuçin nga Norvegjia.

Skuader Hypo Niederösterreich në të cilën zhvillon aktivitetet Krasniqi këtë fundjavë siguroi fazën grupore ne Ligën e Kampioneve të EHF-it në konkurrencën e femrave./21Media