Ndeshja kryesore e cilësohet  Barcelona-Manchester Unitedit

Ndeshja kryesore e cilësohet  Barcelona-Manchester Unitedit

Sot në Nion të Zvicrës është hedhur shorti për fazën çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

Në këtë short doli të jetë se Ajaxi do të përballët me Juventusin, ndërsa, Tottenhami  kundër Manchester Cityt.

Kurse, gjiganti tjetër anglez, finalisti i vitit të kaluar, Liverpooli, do të ndeshet me Porton.

Ndeshja kryesore e kësaj faze pa dyshi se është ajo e Barcelonës me Manchester Unitedit.

Ndeshjet e para çerekfinale do të luhen më 9 dhe 10 prill, ndërsa ato kthyese më 16 dhe 17 prill./21Media