Chelsea me sy drejt Lewandowskit

Chelsea me sy drejt Lewandowskit

Kur u duk se sulmuesi polak i Bayern Munich do të nënshkruajë me Real Madrid gjatë verës, ekipit spanjoll  i ka dalë një konkurrent i ashpër.

Image result for lewandowski

“Daily Star”, ka raportuar se klubi londinez, Chelsea janë futur në garë për sulmuesin e Bayern Munchen.

Image result for lewandowski

Blutë e Londrës do të paraqesin ofertat e tyre për ta mbyllur transferimin e yllit të Bayern Munich që të kalojë në “Stamford Bridge”.

Image result for lewandowski

Natyrisht, nuk duket të jetë një operacion i përballueshëm, pasi rrethanat e sulmuesit preferojnë të shkojnë te “Los Blancos”. Por, problemi është se Chelsea është i gatshëm të paguajë çmimin që kërkohet dhe në këtë situatë, Florentino Pérez nuk dëshiron të hyjë në asnjë betejë, që mund ta bëjnë blerjen e polakut më të shtrenjtë në histori.