Gjatë rrugës për në ndeshjen e tyre kundër Monacos në kuadër të Ligës së Kampionëve ka ndodhur një ngjarje e tmerrshme

Gjatë rrugës për në ndeshjen e tyre kundër Monacos në kuadër të Ligës së Kampionëve ka ndodhur një ngjarje e tmerrshme

Një bombë ka shpërthyer në autobusin e klubit gjerman Borussia Dortmund. Shpërthimi ka ndodhur në parkingun e hotelit dhe një futbollist që lokalët thonë të jetë mbrojtësi Marc Bartra është dërguar në spital, shkruan rtv21.tv.

Klubi në një postim në Twitter konfirmuan se askush brenda dhe jashtë stadiumit Signal Iduna Park nuk është në rrezik.

Ndeshja kundër Monacos që do të duhej të zhvillohej në orën 20:45 është shtyer për ditën e nesërme./21Media