Elverum ka mposhtur Schaffhausen me rezultat 26:22

Elverum ka mposhtur Schaffhausen me rezultat 26:22

Ka përfunduar ndeshja hendbollistike mes Elverum Handball dhe Kadetten Schaffhausen që zhvillohet në kuadër të xhiros së shtatë të fazës së grupeve luhet në Terningen Arena në Norvegji, shkruan rtv21.tv.

Në pjesën e  së parë ishin në epërsi vendasit, me rezultat 12 me 9.

Po ashtu edhe  në pjesën e dytë vendasit fituan me rezultat 26:22./21Media