Nuk munguan edhe skandalet

Loading...

Nuk munguan edhe skandalet

Nata e Eurovisionit ishte një natë me shumë shfaqje dhe momente të paharrueshme, këtu është një përzgjedhje e disa prej tyre

Netta Barzilai nga Izraeli u përshëndet me çmimin e saj nga fituesi i vitit të kaluar Salvador Sobral, i cili i dha mikrofonin e qelqit me një buzëqeshje, edhe pse më parë kishte thënë se kënga ishte “e tmerrshme”.

Performanca e Eleni Foureira duke e përfaqësuar Qipron u vlerësua si shumë “hot”, ajo zuri vendin e dytë në festivalin e këngës “Eurovision”.


Cesar Sampson nga Austria erdhi në vendin e tretë, duke e krahasuar me Rag’n’Bone Man.

SuRie u vlerësua lartë për trajtimin e saj të qetë të një pushtuesi të skenës në mes të performancës së saj. Njeriu më pas u arrestua nga policia, transmeton rtv21.tv.

Nëse ndonjëherë ka një natë për të veshur një veshje tepër të egër, kjo është ajo. Elina Neçayeva e Estonisë u vlerësua se pati një veshje të “egër”.


Ieva Zasimauskaite e Lituanisë garoi në Eurovizion si pjesë e konkursit të këngës kur ajo ishte 14 vjeçe, duke u kthyer në moshën 24 vjeçare.

Benjamin Ingrosso këndoi për Suedinë këtë vit, por përkundër disa rezultateve të forta ai përfundoi në vendin e shtatë nga 26 shtetet.


Claudia Pascoal bëri O Jardim për Portugalinë, por pas performancës fitimtare të vendit vitin e kaluar, ajo erdhi në fund të renditjes me vetëm 39 pikë.

Ky ishte edicioni i 63-të me radhë i garës në këndim, Evrovizion./21Media