Me presidentin Vuçiq diskutoi për dialogun Kosovë-Serbi

Me presidentin Vuçiq diskutoi për dialogun Kosovë-Serbi

Ligjvënësi amerikan, Eliot Engel, njëherësh kryetar i Komisionit për Marrëdhënie me Jashtë i Dhomës së Përfaqësuesve, po qëndron në Beograd ku u takua edhe me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me të cilin sipas njoftimit të ambasadës amerikane në Beograd,  diskutoi  lidhur me bisedimet me Kosovën, arritjen e paqes dhe qëndrueshmërisë afatgjate në Ballkan dhe vënien e drejtësisë për të gjitha viktimat e luftës në Kosovë./21Media