Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave për grupmoshën deri në 17 vjec ka pësuar edhe humbjën e dytë në divizionin B të Kampionatit Evropian që po zhvillohet në Maqedoni

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave për grupmoshën deri në 17 vjec ka pësuar edhe humbjën e dytë në divizionin B të Kampionatit Evropian që po zhvillohet në Maqedoni

Pasi kishte mposhtur Islandën në takimin e parë dhe kishe humbur nga Sllovenia në përballjën e dytë, Kosova sot u mund edhe nga Izraeli me tre gola dallim rezultati përfundimtar i ndeshjes ishte 29 me 26 për Izraelin.

Ndeshjën e radhës Kosova do ta zhvilloj të premtën nga ora 17:00 përballë Bullgarisë. Pas tri ndeshjesh, Kosova ka 2 pikë sa kanë edhe Bullgaria e Izraeli. Grupit i prinë Sllovenia me 4 pikë, kurse e fundit është Islanda pa pikë./21Media