Filloi java e dytë e ndeshjeve në Premierë e Ligës angleze

Filloi java e dytë e ndeshjeve në Premierë e Ligës angleze

Sot do të zhvillohen disa prej ndeshjeve të javës së dytë në Premierën e Ligës angleze.

Java do të hapet me ndeshjen mes Arsenalit dhe Burnley, e cila zhvillohet nga ora 13:30.

Arsenal i Granit Xhakës vjen pas fitores ndaj Newcastle javën e kaluar, ndërsa edhe Burnley arriti ta mposhtë Southamptonin në javën e parë.

Skuadra e Liverpoolit do ta ketë një udhëtim të vështirë në Southampton me fillim nga ora 16:00./21Media