Derbi Prishtina – Flamurtari dhe Feronikeli – Drenica

Derbi Prishtina – Flamurtari dhe Feronikeli – Drenica

Në këtë fundjavë fillon edicioni i ri i garave, IPKO Superliga e Kosovës në futboll . Shorti deshi që në hapje t’i kemi dy derbi lokal Prishtina – Flamurtari dhe Feronikeli – Drenica.  Debutuesit , Dukagjini do të jetë nikoqir i Ballkanit , ndërsa Vushtrria mysafire e LLapit ./21Media