Një spektakël i vërtetë

Një spektakël i vërtetë

Sapo ka filluar nata e dytë e edicionit të 19-të të festivalit “Kënga Magjike” nën drejtimin e moderatorit të njohur, Ardit Gjebrea bashkë me dy bukuroshet Arjola Shehu dhe Nevina Shtylla dhe dy aktorët e njohur, Bes Kallaku dhe Erion Isai. “Kënga Magjike” po transmetohet edhe në RTV 21.

Nata finale do të mbahet të shtunën më 9 dhjetor.

Këngëtarët të cilët do të performojnë sonte në natën e dytë janë:

Blerina Braka – Mirupafshin dashuri

Franc Koruni – Jemi njëlloj

David – Vetëm ne të dy

Laura Nexha – Je dashuri

Aurela Thellimi – E diel

Valon Shehu – Ti mos më shaj

Egzona Ademi – E ndiej

Fjolla Morina ft. Blasta – Shake

Klejti Mahmutaj – Më mbaj

Kastro Zizo & Rea Nuhu – Pa faj

Evi Reçi – Dorëzohu

Nrg Band – Gocat me martini

Samanta – Humbur

Elhaida Dani – E ngrirë

Të rinjtë

Algert Sala – Je penduar

Egys Shahu – Fale zemrën

Albulena Jashari – Njerëzit

Silvana Rusi – Ai

Albina Kelmendi – Si n’fillim

John Shahu – medicine

Gerard Merdani – Fjalet me mungojne

Xhon Jesku – Je ne mua