Ndeshja hendbollistike mes norvegjezve dhe zviceranëve luhet në kuadër të Ligës së Kampionëve në Hendboll

Ndeshja hendbollistike mes norvegjezve dhe zviceranëve luhet në kuadër të Ligës së Kampionëve në Hendboll

Kjo ndeshje që zhvillohet në kuadër të xhiros së shtatë të fazës së grupeve luhet në Terningen Arena në Norvegji, shkruan rtv21.tv.

Elverum gjenden në vendin e pestë në grupin e tyre, me tre fitore dhe tre humbje, ndërsa Kadetten edhe pse kanë bilanc të njëjtë me 3 fitore e 3 humbje gjenden në vendin e tretë për shkak të golaverazhit./21Media