Fillon ndeshja mes Klaskvik e Ballkanit

Tanimë ka filluar të zhvillohet minuta e parë e takimit mes skuadrës së Klaskvik dhe kampionit të Superligës së Kosovës, Ballkanit, e vlefshme kjo për ndeshjen e kthimit në kuadër të kualifikimeve drejt Ligës së Konferencës.

Ballkani do të synojë ta mbrojë epërsinë që ka nga ndeshja e kaluar, ku triumfoi si vendas në stadiumin “Fadil Vokrri” me rezultat të ngushtë 3:2.

Në rast se suharekasit vazhdojnë tutje, në fazën e “play-offit” do të përballen me skuadrën tjetër shqiptare, Shkupi.

Artikujt e ngjajshem

Back to top button