Kosova përballet me Gjermaninë

Kosova përballet me Gjermaninë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll pret sonte fuqinë botërore të këtij sporti, Gjermaninë.

Ndeshja po zhvillohet në kuadër të ndeshjes së dytë kualifikuese për Kampionatin Evropian Euro 2020.

Takimi që zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, Ka filluar prej orës 19:30./21Media