Kosova në dy takime, një herë ka fitur dhe një herë ka humbur

Kosova në dy takime, një herë ka fitur dhe një herë ka humbur

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll ka filluar takimin e kthimit ndaj Maqedonisë, i cili po zhvillohet pa praninë e publikut në Shkup.

Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, e vlefshme për parakualifikime për Botërorin 2017.

Kosova ka zhvilluar dy takime, duke mundur Maqedoninë në Prishtinë dhe ka humbur ndaj Estonisë në Talin.

Kosova në takimin e fundit në grup, e pret Estoninë në Prishtinë./21Media