Pas takimit pritet të nënshkruhet marrëveshja

Pas takimit pritet të nënshkruhet marrëveshja

Filloi takimi midis kryetarit të AAK-së, Ramush Haradinaj dhe përfaqësuesve të PSD-së. Pas këtij takimi do të nënshkruhet marrëveshja e koalicionit, AAK-PSD.

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, në mbledhjen e sotme të Këshillit drejtues me shumicë votash ka votuar për një marrëveshje për koalicion parazgjedhor me PSD-në.

“Ka pasur plot diskutime rreth kësaj rreth koalicionet potenciale ndër të tjera është votuar me shumicë votash me dy abstenime marrëveshja për koalicion parazgjedhor me PSD. Kjo marrëveshje i ka pikat programore, ka gjitha çështjet tjera përgatitore për me shku suksesshëm në zgjedhje”, tha kreu i AAK-së Ramush Haradinaj.

Ai nuk dha përgjigje nëse është diskutuar për pozitën e kryeministrit, raporton rtv21.tv.

Edhe PSD ka përfunduar mbledhjen e Këshillit drejtues, por nuk janë prononcuar për media./21Media