Grenell po qëndron në Kosovë

Grenell po qëndron në Kosovë

Ka filluar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe emisarit special i Presidentit të SHBA-së, Donald Trump për dialogun me Serbinë, Richard Grenell.

Takimi po mbahet në restorantin “Renaissance”, në Prishtinë

Grenell sonte ka mbërritur në Kosovë, e pas vizitës këtu do ta vizitojë edhe Beogradin.

Kjo vizitë e Richard Grenell në Kosovë e Serbi vjen pak ditë pas arritjes së marrëveshjes për hapjen e hapësirës ajrore që do të rezultojë me kthimin e linjës ajrore Prishtinë- Beograd pas 20 vjetësh./21Media