A i keni parë këta filma

A i keni parë këta filma

Festat e fundvitit janë koha e përkryer për të mbështjellur veten në një batanije të ngrohtë dhe për të parë filma që do ta mbajnë gjallë gjendjen tuaj festive.

Bright Side ka krijuar një listë të gjatë të filmave që shohim gjatë pushimeve dimërore.

A Christmas Prince

Princi i kurorës së Aldovia është gati të ngjitet në fron në prag të Krishtlindjes, ndërsa një gazetare e re e quajtur Amber shkon në këtë vend të vogël për të mbuluar ngjarjen. Sidoqoftë, vajza nuk do të shkruajë një artikull të thjeshtë, por dëshiron të zbulojë një skandal duke mësuar misteret e trashëgimtarit të fronit. Për të marrë informacionin e nevojshëm, Amber fillon të punojë si mësuese për Princeshën e re në pallat.

Klaus

Jesper është djali dembel dhe i llastuar i Postmasterit të Përgjithshëm, i cili nga babai i tij është dëbuar në Veriun e Largët për të punuar si postier i zakonshëm. Kjo është ideja e babait të tij se si ta vendos djalin e tij në rrugën e duhur. Pasi të arrijë atje, i riu vendos të largohet nga ky qytet i çuditshëm, sa më shpejt të jetë e mundur.
Rezulton, është mjaft e vështirë të përmbushë planin që u vendos nga babai i tij kur asnjë nga banorët armiqësues nuk i dërgon letra njëri-tjetrit. Kjo është kur Jesper merr idenë të mashtrojë fëmijët e qytetit për të shkruar letra në (Santa) Klaus, përcjell portali rtv21.tv

Operation Arctic

Ky është një film me të vërtetë i ftohtë për ata që ende nuk kanë përjetuar dëborën sivjet. 3 fëmijë humben në Arktikun e ngrirë, ku duhet të luftojnë për mbijetesë. Ata shohin arinj polare, duhet të marrin vetë ushqim dhe të përpiqen të përballojnë stuhinë ndërsa të rriturit janë jashtë duke kërkuar për ta.

Black Christmas

Jo të gjithëve u pëlqen të kalojnë mbrëmjet e Vitit të Ri duke parë filma familjar dhe kjo është arsyeja pse vendosëm të përfshijmë një film horror të Krishtlindjes në këtë përmbledhje. Gjatë pushimeve, studentët e një universiteti sulmohen. Vajzat kuptojnë se po gjuhen dhe vendosin të bashkohen për të mbrojtur veten e tyre.

Let It Snow

Banorët e një qyteti të vogël mesdhetar e gjejnë veten në një stuhi dëbore. Për shkak të sasisë rekord të dëborës, trenat ndaluan drejtimin dhe banorët e zonës u kërkohet të qëndrojnë në shtëpi. Por një vajzë, e cila ndodhi të ishte në tren gjatë motit të keq, vendos të lërë strehën dhe të shkoj në një kafene. Kështu fillon një seri aventurash qesharake, jo vetëm për veten, por edhe për ata që janë rreth saj.

Merry Christmas

Krishtlindja e vitit 1914 po vjen dhe 4 vetë e gjejnë veten në fushën e betejës midis gjermanëve, skocezëve dhe francezëve. Sidoqoftë, ky film nuk ka të bëjë aspak me beteja të ashpra, por për miqësi spontane që i bëjnë ushtarët të shtrojnë krahët në prag të festës më magjike të vitit.

A Cinderella Story: Christmas Wish

Kat Decker duhet t’i shërbejë njerkës dhe njerkës së saj të keqe për Krishtlindje. Por ajo ëndërron të këndojë në publik, në vend që të bëjë punët e shtëpisë. Në rrugën e saj për të punuar në Santa Landin magjik, ajo takohet me një djalë të ri i cili do të luajë rolin e Santa Claus për fëmijët. Dhe do të jetë ai që do të bëhet vidhosja e parë e vogël në mekanizmin e dëshirave të Kat-së.

Noelle

Noelle është vajza e Santa Claus-it të famshëm, i cili do të sjellë dhurata për Krishtlindje secilit dhe çdo fëmijë. Papritur, plaku vendos të pensionohet menjëherë në prag të festës. Djali i tij i madh duhet të marrë përsipër të gjitha detyrat e tij, por ai sëmuret dhe nuk mund. Kjo është arsyeja pse motra e tij e vogël Noelle duhet të plotësojë peshën e të gjitha përgjegjësive të Krishtlindjeve.

A Bramble House Christmas

Willa është një nënë beqare që punon si infermiere. Djali i saj ëndërron të shkojë në një qytet magjik të quajtur Bramble për pushime, ku, sipas legjendës, magjia e vërtetë mund të ndodhë. Por kjo nënë, e cila vështirë se mund të plotësojë fundet, nuk mund të përballojë një udhëtim kaq të shtrenjtë.
Gjithçka ndryshon kur një nga pacientët e vjetër Willa i lë asaj një trashëgimi mbresëlënëse. Tani familja mund të përballojë të shkojë në Bramble, dhe ata e bëjnë atë. Sidoqoftë, ata as nuk dyshojnë se nipi i pacientit të ndjerë ka filluar t’i vëzhgojë ata. Ai është i sigurt se infermierja është një artist scam që mori paratë duke mashtruar gjyshin e tij.

The Holiday Calendar

Abby është një fotograf i ri që ka pasur shumë keqkuptime me prindërit. Nëna e heroinës është e sigurt që vajza e saj ka zgjedhur profesionin e gabuar dhe insiston që Abby të gjejë një punë të ndryshme. Familja e vajzës bëhet së bashku për Krishtlindje për të festuar festën. Kur askush nuk është në kërkim, stërgjyshi i heroinës i jep asaj një kalendar të vjetër që gjyshja e ndjerë la pas. Dhe kjo është vetë gjëja që mund të ndryshojë në mënyrë drastike jetën e kësaj vajze që është e dashuruar me fotografinë.

Coming Home for Christmas

Mbrëmja e Krishtlindjes së Lizzie ishte goxha e tmerrshme – ajo u nda me të dashurin dhe humbi punën. Duke mos qenë e sigurt se çfarë mban e ardhmja e saj, ajo fillon të punojë si drejtuese e shtëpisë në shtëpinë e një familjeje shumë të respektuar dhe të pasur. Rezulton se shërbimi i të pasurve nuk është aq i mërzitshëm dhe Lizzie madje ka shpresë për një mrekulli të Krishtlindjes.

Santa & Cie

Të gjithë ndihmësit e Santa, ata kukudhët simpatikë, janë të sëmurë nga një sëmundje e panjohur. Kështu që Santa duhet të shkojë të marrë ndihmë mjekësore për ta. Por gjëja është se askush nuk e njeh atë. Përfundimisht, kërkimi i ndihmës shndërrohet në një aventurë të vërtetë.

The Christmas Chronicles

Teddy dhe Kate Pierce, të cilët janë vëlla e motër, nuk do të shoqërohen me njëri-tjetrin. Papritur një synim i përbashkët i bashkon ata në Krishtlindje – ata duan të përpiqen të bëjnë video të Santa. Sidoqoftë, një video e shkurtër nuk është e mjaftueshme për ta dhe ata futen menjëherë në mëngët e një njeriu magjik dhe bëhen pjesë e kursimit të festës.

Office Christmas Party

Carol është nënkryetari i një korporate të madhe. Vëllai i saj drejton një nga degët e kompanisë dhe ky departament vazhdon të ketë rezultate shumë të këqija. Ekziston vetëm një mënyrë për të mbyllur departamentin. Sidoqoftë, ky vendim nuk duket aq i qartë për vëllain e Carol. Për të mbajtur rolin e tij, ai vendos të tërheqë një klient të madh duke hedhur një festë të madhe për Krishtlindje. Sidoqoftë, rezulton se nuk është aq e lehtë të mbash pushimet nën kontroll.

A Very Murray Christmas

I dashur nga publiku, Bill Murray vendos të hedhë një festë live të famshëm në shfaqjen e tij televizive. Por qyteti goditet nga një goditje e fortë në ditën e festës dhe Murray fillon të dyshojë se ndonjë prej të famshëmve të ftuar do të jetë në gjendje të marrë pjesë në festimin. Por Krishtlindja është Krishtlindje dhe i bën ëndrrat të realizohen./21Media