Superliga e Kosovës në futboll

Superliga e Kosovës në futboll

Janë zhvilluar dy ndeshjet e para të javës  së 28- të të IPKO Superligës së Kosovës në futboll , të cilat kanë dhënë këto rezultate : Gjilani – Prishtina 0:1 dhe Drenica – Llapi 0:2.

Të dielen takohen : Drita – Trepça’89 dhe Kek-u – Feronikeli . Kjo xhiro përmbyllet të hënën me takimet  Ferizaj -Flamurtari dhe Liria – Ballkani. Në vijim ndjekim kronikat nga duelet e sotme Gjilani – Prishtina dhe Drenica – Llapi ./21Media