Fjolla i gëzohet fitores së Albinit

Fjolla i gëzohet fitores së Albinit

Ende pa dalur rezultatet përfundimtare të zgjedhje të sotme, Lëvizja vetëvendosje ka filluar të festoj fitoren, pasi që sipas rezultateve preleminare VV-ja është e para.

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina gëzimin e madh të saj për këtë fitore të VV-së në krye me Albin Kurtin e ka shprehur përmes një fotografie të publikuar në Instagram të Albin Kurtit, duke iu drejtuar atij me emrin “Bablok”.

Urime kryeministri im Albin Kurti fitorja. ”, ndërsa ia ka bashkangjitur edhe flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës.

 

View this post on Instagram

 

Urime bablok se jav hangre hallven 👋 @albinkurti_ ❤️🙏

A post shared by Fjolla Morina (@fjolla.morina) on

 Aktualisht, mijëra simpatizantë të Vetëvendosjes janë duke festën në sheshin “Skënderbeu” në kryqytet, aty ku iu bashkua tashmë edhe lideri i VV-së, Albin Kurti. /21Media