Flamuri shqiptar valvitet në mes të Beogradit, Abakarov shpallet kampion bote

1 min read

Zelimkhan Abakarov që po përfaqëson Shqipërinë në garat ndërkombëtare të mundjes, shpallet kampion bote në kategorinë deri në 57 kg.

Gjatë kësaj gare që po mbahet në Beograd është valvitur Flamuri shqiptar.

“Zelimkhan Abakarov fiton në finalen e madhe, duke munduar amerikanin Thomas Patrick Gilman dhe valëvitur flamurin kuqezi në mes të Beogradit. Mundësi shqiptar dominon në çdo sekondë të ndeshjes, duke e merituar plotësisht medaljen e artë e duke u shpallur kampion Bote në peshën 57 kg.E jashtëzakonshme, sepse për herë të parë në mundje, një sportist shpallet kampion Bote për Shqipërinë”, shkruan Komiteti Olimpik Kombetar Shqiptar, (KOKSH)./21Media