Reprezentues i Kosovës me klub të ri

Reprezentues i Kosovës me klub të ri

Florian Loshaj e ka kompletuar transferimin te klubi më i madh në Poloni, Craiova.

Ai ka nënshkruan kontratën për tre vjet me klubin polak.

Mesfushori nga Skenderaj e filloi karrierën si i ri në Belgjikë, ku fillimisht luajti te MVV Maastricht dhe më pas edhe në Limburg.

Së fundmi, Loshaj luajti te skuadra rumune, FC Politehnica, derisa në stinorin vjeshtor u paraqit në 21 ndeshje, derisa mungoi një herë për shkak të kartonëve./21Media