Këto janë formacionet për ndeshjen Angli- Kosovë

Këto janë formacionet për ndeshjen Angli- Kosovë

Kombëtarja e Kosovës në futboll sot me fillim nga ora 20:45 do të zhvillojë ndeshjen e radhës kundër Anglisë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”.

Nga UEFA janë publikuar formacionet zyrtare për të dy ekipet:

Kosova në kuadër të këtyre kualifikimeve ka luajtur katër ndeshje dhe gjendet në vendin e dytë në grupin A, një pikë pas Anglisë.

Kujtojmë që Kosova në 15 ndeshjet e fundit nuk ka asnjë humbje./21Media