Ndeshja nis në ora 20:45

Ndeshja nis në ora 20:45

Roma dhe Shakhtar Donetsku zhvillojnë ndeshjen kthyese të një të tetës së finales të Ligës së Kampionëve. Skuadrat në këtë ndeshje do të hyjnë me formacionet më të mira të mundshme.

Në takimin e zhvilluar në Donbass Arena, skuadra ukrainase fitoi me rezultat 2-1.