Fortesa Orana mposht serben Andriana VIkovac

Loading...

Fortesa Orana mposht serben Andriana VIkovac

Fortesa Orana ka fituar medaljen e artë në Kampionatin Ballkanik për senior, që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Karateistja kosovare mundi në finale serben Andriana VIkovac, në kategorinë +68 kg.

Ndërkohë, Blodin Pakashtica, u mposht në finale nga Mursel Misini, shqiptar nga Maqedonia, në kategorinë -75 kg. Medalja e argjendtë për të është një sukses i madh.

Urojmë suksesin e radhës së karateistëve tanë dhe ju dëshirojmë suksese edhe garuesve tjerë që po marrin pjesë në këtë Kampionat.