Atëherë dhe tani, pasojat e uraganit përmes fotografive

Atëherë dhe tani, pasojat e uraganit përmes fotografive

Uragani Irma shkatërroi disa ishuj Karaibe, kur depërtoi në zonë si një stuhi e kategorisë 5, duke lënë  të vdekur të paktën 36 persona, rrëzuar pemët dhe duke i rrafshuar ndërtesat, përcjell rtv21.tv

Imazhet satelitore para dhe pas stuhisë tregojnë shtëpi të shkatërruara, mbeturina të shpërndara kudo dhe zonat e pyllëzuara./21Media

Anse Marcel Beach in St. Martin

Philipsburg, St. Martin

Codrington, Barbuda

Codrington Port, Barbuda

Necker Island