IPKO Superliga e  Kosovës – xhiro e 16-të

IPKO Superliga e  Kosovës – xhiro e 16-të

allkani sot ka mposhtur Gjilanin 2 me1 , në ndeshjen e parë të xhiros së 16-të , të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. Të shtunën në kuadër të kësaj jave takohen : Drita – Llapi, Flamurtari – Feronikeli, Drenica – Vushtrria dhe Prishtina – Trepça’89 , ndërsa të dielen Ferizaj – Dukagjini . Të gjitha ndeshjet zhvillohen  në orën 13:00 me përjashtim të duelit Prishtina – Trepça’89 që fillon në orën 14:00 . Në vijim ndjekim kronikën e kryendeshjes Ballkani – Gjilani./21Media