Derbi Trepça’89 -Flamurtari 1:0 , Vushtrria – Besa 2:2

Derbi Trepça’89 -Flamurtari 1:0 , Vushtrria – Besa 2:2

Janë zhvilluar katër ndeshje të  mesjavës të IPKO Superligës . Xhiro e rregullt edhe në ligën e parë . Këto janë rezultatet :

Trepça’89 – Flamurtari 1:0 , Drenica – Gjilani 0:0 , Drita – Kek-u 4:0

LLapi – Ferizaj 2:0. Nesër Feronikeli-Ballkani dhe Prishtina – Liria

Liga e Parë : Vushtrria -Besa 2 :2 , Oniks – Arbëria 0 : 2 , Dukagjni – Vllaznia 3:1 , Fushë Kosova – Vllaznimi 2:0 , Ramiz Sadiku – Kika 2:1 .

2 Korriku – Trepça 0:0 dhe Bashkimi – Istogu 1:0 .

Në vazhdim ndjekim kronikën  nga takimi Trepça’89 – Flamurtari./21Media