Janë zhvilluar tri ndeshjet e para të xhiros së 31-të, të Ipko Superligës së Kosovës në futboll të cilat kanë dhënë këto rezultate: Ballkani – Gjilani 1:0, Trepça’89 – Ferizaj 1:2  dhe Flamurtari – Drenica 0:0. Nesër Prishtina – Llapi, Feronikeli – Drita dhe Liria – Kek-u. Të gjitha takimet fillojnë në orën 16:00 .

Janë zhvilluar tri ndeshjet e para të xhiros së 31-të, të Ipko Superligës së Kosovës në futboll të cilat kanë dhënë këto rezultate: Ballkani – Gjilani 1:0, Trepça’89 – Ferizaj 1:2  dhe Flamurtari – Drenica 0:0. Nesër Prishtina – Llapi, Feronikeli – Drita dhe Liria – Kek-u. Të gjitha takimet fillojnë në orën 16:00 .

Në vijim ndjekim kronikën nga dueli Flamurtari – Drenica./21Media

.